ვაკანსიის დასახელებამედიახელოვნების ფაკულტეტის ასისტენტ პროფესორი – მედიახელოვნება/ციფრული მედია
• შრომითი ხელშეკრულების კატეგორია აკადემიური თანამდებობის პირთან (A, B ან C) დამოკიდებულია სამუშაო დატვირთვაზე, ჯგუფების ოდენობასა და სხვა ფაქტორებზე. აკადემიური თანამდებობის პირის სამუშაო დატვირთვის ცვლილება განაპირობებს შრომითი ხელშეკრულების კატეგორიის ცვლილებასა, რაც შესაძლოა განხორციელდეს ყოველი სასწავლო სემესტრისათვის, აკადემიური თანამდებობის არჩევითი ვადის განმავლობაში.
სამუშაოს მოკლე აღწერილობა
• თსსა წესდების შესაბამისად, მიმართულების წამყვანი პროფესორის, ასოცირებული პროფესორის და სხვა დარგის წამყვან პროგრამის გამნახორციელებლებთან ერთად, მონაწილეობას იღებს სასწავლო-მეთოდოლოგიურ საქმიანობაში, ასევე სილაბუსების შემუშავება-მოდიფიცირებაში.
• ატარებს მეცადინეობებს ინდივიდუალურად, ჯგუფურად თანამედროვე მეთოდოლოგიის და ტექნოლოგიების გამოყენებით სტუდიურ რეჟიმში მედიახელოვნების, ფოტოხელოვნების და მულტიმედიური პროექტირებისათვის.
• ამზადებს დამხმარე სასწავლო მასალს, სამუშაო გეგმების თემატიკის მიხედვით, რაც აუცილებელია მაღალი აკადემიური ხარისხის უზრუნველსაყოფად.
მინიმალური საკვალიფიკაციო მოთხოვნები:
• მაგისტრის ან მასთან გათანაბრებული აკადემიური ხარისხის დამადასტურებელი დოკუმენტის ნოტარიულად დამოწმებული ასლი (უცხო ქვეყანაში მიღებული განათლების ან/და სამეცნიერო ხარისხის აღიარების კანონმდებლობით დადგენილი წესით გაცემული დოკუმენტი, ასეთის არსებობის შემთხვევაში).
• დარგში პედაგოგიური საქმიანობის 2 წლიანი გამოცდილება, მათ შორის ინგლისურ ენაზე განხორციელებული ლექციები, სემინარები, გაკვეთილები.
• თანხმობა თბილისის სახელმწიფო სამხატვრო აკადემიასთან აფილირების შესახებ.
• სქესობრივი თავისუფლებისა და ხელშეუხებლობის წინააღმდეგ მიმართული დანაშაულის ჩადენისთვის ნასამართლეობის არ არსებობა.
• სასამართლოს მიერ საგანმანათლებლო დაწესებულებაში საქმიანობის უფლების ჩამორთმევის არ არსებობა.
• პერსონალური ინფორმაციის დამუშავების თაობაზე თანხმობა.
ძირითადი საკვალიფიკაციო მოთხოვნები:
• სამოტივაციო წერილი – აუდიოვიზუალური მეთოდების და მედიაპროდუქციის წარმოების გათვალისწინებით;
• საგანმანათლებლო პროგრამის სასწავლო კურსის სილაბუსი/სილაბუსები კრედიტების ტრანსფერისა და დაგროვების ევროპული სისტემის (ECTS) გათვალისწინებით.
• დარგის შესაბამის ადგილობრივ და საერთაშორისო პროექტებში მონაწილეობა;
• უცხო ენის დამადასტურებელი სერტიფიკატი/ცნობა, საერთაშორისო ვორქშოფში/საერთაშორისო ფესტივალში მონაწილეობა, (საჭიროების შემთხვევაში – გასაუბრება).
კონკურსიში მონაწილეობისთვის წარმოსადგენი დოკუმენტების ჩამონათვალი
1. განცხადება კონკურსში მონაწილეობის შესახებ (დადგენილი ფორმის მიხედვით);
2. რაზიუმე ან CV;
3. პირადობის მოწმობის ასლი;
4. ორი ფოტოსურათი 3×4;
5. მაგისტრის ან მასთან გათანაბრებული აკადემიური ხარისხის დამადასტურებელი დოკუმენტის ნოტარიულად დამოწმებული ასლი ან/და უცხო ქვეყანაში მიღებული განათლების ან/და სამეცნიერო ხარისხის აღიარების კანონმდებლობით დადგენილი წესით გაცემული დოკუმენტი;
6. უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებაში არანაკლებ 2 წლიანი პედაგოგიური საქმიანობის დამადასტურებელი დოკუმენტი; მათ შორის ინგლისურ ენაზე განხორციელებული ლექციები,სემინარები, გაკვეთილები.
7. უცხო ენის დამადასტურებელი სერტიფიკატი/ცნობა.
8. თსსა–სთან აფილირების შესახებ წერილობითი თანხმობა;
9. ცნობა სქესობრივი თავისუფლებისა და ხელშეუხებლობის წინააღმდეგ მიმართული დანაშაულის ჩადენისთვის ნასამართლეობის არ არსებობის შესახებ.
10. ცნობა სასამართლოს მიერ საგანმანათლებლო დაწესებულებაში საქმიანობის უფლების ჩამორთმევის არ არსებობის შესახებ.
11. პერსონალური ინფორმაციის დამუშავების თაობაზე თანხმობა.
განცხადების ფორმა:
• განცხადება შევსებული უნდა იქნას კონკრეტურლი აკადემიური თანამდებობისათვის დადგენილი ფორმის შესაბამისად. ასევე წარმოდგენილი უნდა იქნას მოთხოვნით გათვალისწინებული აუცილებელი დოკუმენტაცია.
• განცხადებას უნდა დაერთოს დანართი 1, სადაც მოცემული იქნება ყველა ცნობა, დოკუმენტი, ნაშრომი თუ სტატია, რომელიც წარმოადგენს კანდიდატის კვალიფიკაციის დამადასტურებელი გარემოების თუ ფაქტის მტკიცებულებას. დანართი უნდა დაინომროს უწყვეტად და განაცხადი უნდა შეიცავდეს მითითებას ამ ნუმერაციაზე.
• თუ მტკიცებულებად წარმოდგენილია ალბომი, წიგნი, აფიშა ან სხვა სახის მოცულობითი დოკუმენტი, რომელიც ვერ გახდება განაცხადის დანართი 1-ის შემადგენელი ნაწილი, ის უნდა განისაზღვროს როგორც დანართი
• განცხადების ყველა დანართი მოთავსებული უნდა იყოს დალუქულ კონვერტში (თუ კონვერთში შეუძლებელია მათი მოთავსება, მაშინ შესაბამისი ზომის და ფორმის პაკეტში ან კონტეინერში), რომელზეც მიტითებული უნდა იყოს განმცხადებლის სახელი გვარი, დანართის ნომერი (დანართი 1/ დანართი 2) და განმცხადებლის ხელმოწერა.
გადაწყვეტილების  მიღება  მოხდება  თსსა  ვაკანტური  აკადემიური  თანამდებობის  დასაკავებელი კონკურსის ჩატარების წესის შესაბამისად.
თსსა პარტნიორი ბელგიის, გენტის გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტის-  Artevelde University of Applied Sciences, მედია სკოლა იწვევს თსსა მედია ხელოვნების ფაკულტეტის 4 სტუდენტს ერთკვირიან BIP პროგრამაში მონაწილწობის მისაღებად. დანართში იხილეთ პროგრამა.
კონკურსანტ სტუდენტს მოეთხოვება პორტფოლიოს, CV.ს, მოტივაციის წერილის გაგზავნა და ონლაინ ინტერვიუს  გავლა.
სტუდენტი თვითონ ფარავს პროგრამაში მონაწილეობის გადასახადს.
საკონტაქტო პირი: Nicky Malfliet
თბილისის აპოლონ ქუთათელაძის სახელობის სახელმწიფო სამხატვრო აკადემიის – !
პროგრამის ხელმძღვანელები:
ნანა იაშვილი – პროფესორი, არქიტექტურის დოქტორი, თსსა მედია ხელოვნების ფაკულტეტის დამფუძნებელი.
კარლ სტოკერი – დოქტორი, გრაცის უნივერსიტეტის პროფესორი, კულტურისა და დიზაინის კონსულტანტი, სპიკერი და ქსელის დამფუძნებელი.
Karl Stocker – PhD, Professor at the University of Graz, Culture and Design Consultant, Speaker, and Networker.
თანდართულ ვიდეო-რგოლში, პროფესორი კარლ სტოკერი, თავად მოგითხრობთ პროგრამაზე და მის ფარგლებში მიმდინარე პროცესებზე
თბილისის აპოლონ ქუთათელაძის სახელობის სახელმწიფო სამხატვრო აკადემიის, მედია ხელოვნების ფაკულტეტის – ფოტოგრაფიის მიმართულებას, ეწვია თსსა ერასმუს პარტნიორი, პოლონეთის, ქალაქ გდანსკის სახვითი ხელოვნების აკადემიის – “Academy of Fine Arts, Gdańsk” ფოტოგრაფიის პროფესორი, ლუსინა კოლენდო.
პროფესორი შეხვდა სამხატვრო აკადემიის რექტორს, ყარამან ქუთათელაძეს და აკადემიის წარმომადგენლებს. 16 ოქტომბერს კი, პოლონელმა პროფესორმა ჩაატარა ვორქშოფი სტუდენტებისთვის თემაზე “ფოტოგრაფიისა და შემოქმედებითი წერის კომბინირება”.
2024 წლის 14-18 ოქტომბერს, თსსა მედია ხელოვნების ფაკულტეტის, ფოტოგრაფიის მიმართულებას ეწვევა სამხატვრო აკადემიის ერასმუს პარტნიორი – პოლონეთის, გდანსკის სახვითი ხელოვნების აკადემიის “Academy of Fine Arts, Gdańsk”, ფოტოგრაფიის პროფესორი, Lucyna Kolendo.
16-17 ოქტომბერს, ჩატარდება ვორქშოფი მედია ხელოვნების ფაკულტეტის, ფოტოგრაფიის მიმართულების და სახვითი ხელოვნების ფაკულტეტის – გრაფიკის მიმართულების სტუდენტებისთვის.
ვორქშოფის თემა – Combining Photography and creative writing.
ვორქშოფის მოთხოვნები და დეტალები იხილეთ დანართში.
სტუდენტებს გადაეცემათ საერთაშორისო ვორქშოფის სერტიფიკატები!
ვორქშოფში მონაწილეობის მისაღებად, გთხოვთ დარეგისტრირდეთ.