ვაკანტური აკადემიური თანამდებობის   დასაკავებელი საკონკურსო პირობები პოზიციის დასახელება: არქიტექტურის ფაკულტეტის ინტერიერის დიზაინის მიმართულებით სამაგისტრო და საბაკალავრო პროგრამის ასოცირებული პროფესორი   ვაკანსიის რაოდენობა: ინტერიერის დიზაინის მიმართულებით -1 შრომითი ხელშეკრულების კატეგორია აკადემიური თანამდებობის პირთან (A, B ან C) დამოკიდებულია სამუშაო დატვირთვაზე, ჯგუფების ოდენობასა და სხვა ფაქტორებზე. აკადემიური თანამდებობის პირის სამუშაო დატვირთვის ცვლილება განაპირობებს შრომითი ხელშეკრულების კატეგორიის ცვლილებასაც, […]
საქართველოს ბანკის სტიპენდია
პროექტის შესახებ საქართველოს ბანკის სტიპენდიის დახმარებით მოტივირებულ, მიზანდასახულ სტუდენტებს პირველივე კურსიდან აქვთ შესაძლებლობა, ჩაერთონ სასტიპენდიო პროგრამაში და ისწავლონ 100%-იანი ან ნაწილობრივი დაფინანსებით. კიდევ რა უნდა იცოდე საქართველოს ბანკის სტიპენდიის შესახებ? · სწავლის დაფინანსების მიღება შეუძლია საბაკალავრო საფეხურზე მყოფ ნებისმიერ სტუდენტს; · სტუდენტები შეირჩევიან მაღალი აკადემიური მოსწრებითა და ლიდერობის პოტენციალით; · სასტიპენდიო პროგრამის გამარჯვებულები შეირჩევიან კონკრეტული […]
ბრატისლავას აკადემიის პროფესორების ვორქშოფი – თბილისის აპოლონ ქუთათელაძის სახელობის სახელმწიფო სამხატვრო აკადემიის სახვითი ხელოვნების ფაკულტეტის სტუდენტებისთვის
სახვითი ხელოვნების ფაკულტეტის სტუდენტებს ვიწვევთ სლოვაკეთის, თსსა ერასმუს პარტნიორი, ბრატისლავას სახვითი ხელოვნებისა და დიზაინის აკადემიის – Academy of Fine Arts and Design in Bratislava (AFAD) პროფესორების – Rastislav Sedlacik, Dominik Hlinka ვორქშოფზე, ერასმუს+ პროგრამის ფარგლებში. თემა – “Lecture on the Application of Expanded Painting Strategies in the Educational Process”. ვორქშოფში ასევე მონაწილეობას მიიღებს ბრატისლავას აკადემიის […]
ანტვერპენის უნივერსიტეტის პროექტი – თბილისის აპოლონ ქუთათელაძის სახელობის სახელმწიფო სამხატვრო აკადემიის, აკადემიური და მოწვეული პერსონალის მონაწილეობით
თსსა პარტნიორი ბელგიის, ანტვერპენის უნივერსიტეტის- Karel de Grote University of Applied Sciences and Arts სკოლის – St Lucas School of Arts (www.sintlucasantwerpen.be) ‘printmaking’ პროფესორი Gerard Leysen იწვევს სამხატვრო აკადემიის ნებისმიერი ფაკულტეტის პროფესორებს და პედაგოგებს, კონცეპტუალურ პროექტში მონაწილეობის მისაღებად – თემაზე ‘MANUALS HANDLEIDINGEN ᲡᲐᲮᲔᲚᲛᲫᲦᲕᲐᲜᲔᲚᲝᲔᲑᲘ’. პროექტის მიზანია ‘არტ-ბუქის’ – ‘artist’s publication’ შექმნა, შემდგომი კოლაბორაციის ინიცირება, მდგრადი ინსტიტუციური […]
იჩქარეთ და დარეგისტრირდით “თავისუფალი ხატვის კურსზე”
კურსს წარმოგიდგენთ თბილისის აპოლონ ქუთათელაძის სახელობის სახელმწიფო სამხატვრო აკადემიის თსსა უწყვეტი განათლების ცენტრი-LLL Center კურსს გაუძღვება პედაგოგი, მხატვარი თევდორე (თეო )მუხიგული. დარჩენილია 2 ადგილი! დეტალური ინფორმაცია იხილეთ თანდართულ ბმულზე
KSADA- თსსა მედია ხელოვნების მიმართულების პედაგოგიურ პერსონალსა და სტუდენტებს KSADA-ს უნივერსიტეტი იწვევს ყოველწლიურ სამეცნიერო ონლაინ კონფერენციაში მონაწილეობის მისაღებად
The Kharkiv State Academy of Design and Arts KSADA- თსსა მედია ხელოვნების მიმართულების პედაგოგიურ პერსონალსა და სტუდენტებს KSADA-ს უნივერსიტეტი იწვევს ყოველწლიურ სამეცნიერო ონლაინ კონფერენციაში მონაწილეობის მისაღებად საჭირო ინფორმაციას გაეცნობით თანდართულ ფაილში
სტუდენტების საყურადღებოდ! ერასმუს მობილობებისა და საერთაშორისო პროექტების პრეზენტაციები
მიდინარე წლის 25 მარტს, 11:00 საათზე, თბილისის აპოლონ ქუთათელაძის სახელობის სახელმწიფო სამხატვრო აკადემიის საგამოფენო დარბაზში (II სართული), დაგეგმილია შეხვედრა სტუდენტებთან – ერასმუს მობილობებისა და საერთაშორისო პროექტების პრეზენტაციებით, კითხვა-პასუხის რეჟიმში.
სტუდენტთა ერასმუს+ მობილობის შესარჩევი კონკურსი – გრაცის გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტი – მედია ხელოვნების ფაკულტეტის სტუდენტებისათვის